„WALORYZACJA – jaka jest, jaka może być”

Picture 0 for „WALORYZACJA – jaka jest, jaka może być”
Wystąpienie Elżbiety Ostrowskiej, Przewodniczącej Zarządu Głównego PZERiI na III sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów
Coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych jest jednym z najgoręcej dyskutowanych i wzbudzających największe kontrowersje problemów. Ekonomiści widzą
w niej obciążenie budżetu państwa, politycy traktują jako  ukłon w stronę rosnącej populacji osób starszych, a sami seniorzy narzekają, że jest zbyt niska i niesprawiedliwa.
Jaka więc jest waloryzacja, jakie funkcje spełnia w systemie ekonomicznym i w życiu społecznym?

Truskawiec 2018

Picture 0 for Truskawiec 2018
W roku 2018 organizujemy dwa turnusy rehabilitacyjne do  hotelu kurortowego „Leśna Pieśń” w Truskawcu na Ukrainie.Pobyt w dniach 04 kwietnia – 17 kwietnia 2018 oraz 17 kwietnia – 30 kwietnia 2018 roku.

Koszt całkowity 2000 zł  Konieczne ważny paszport. Zapisane i zainteresowane osoby prosimy o wpłatę zaliczki w wys 500 zł do 30 listopada 2017 roku w Biura Związku lub na nasze konto Nr konta: 73 9221 0000 0000 0879 2000 0010

Bezpłatny Kurs Komputerowy

Picture 0 for Bezpłatny Kurs Komputerowy
Już po raz 7 rozpoczniemy zajęcia z podstawy obsługi komputera, edytora tekstu, przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej oraz komunikatorów i portali społecznościowych.
W czasie rocznego kursu znajdą się również zajęcia dotyczące map i lokalizatorów, słowników, encyklopedii i translatorów, zakupów on-line oraz muzyka, filmy, książki i dokumenty w Internecie.

Dwugodzinne kursy odbywać się będą raz w tygodniu w środy - grupa 1 (godz. 16:00) i w piątki - grupa 2 (godz. 8:00).

Zaczynamy już 4 października.

Szczegółowe informacje w Sekretariacie Biblioteki, lub pod nr tel. 25 781 77 41 (od godz. 8:00 do godz. 16:00)

PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

Picture 0 for PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

Szanowni Państwo,
W związku z ogólnopolskim PROGRAMEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia organizowane są BEZPŁATNE badania mammograficzne.
Badania będą prowadzone 19 sierpnia w godz. 9:00 - 17:00 przy Parku Handlowym TOPAZ w Sokołowie Podlaskim, ul. Węgrowska 3.

Noc Świętojańska w Sokołowie Podlaskim

Picture 0 for Noc Świętojańska w Sokołowie Podlaskim

W imieniu Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego, Dyrektora Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Komendy Hufca ZHP Sokołów Podlaski i Zarządu Ośrodka Edukacji Środowiskowej "Wiąz", Zapraszam na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ 23.06 (piątek). 

W programie:

godz: 18.00- Występy przy Sokołowskim Ośrodku Kultury

godz: 21.00 Parada Folklorystyczna ulicami Miasta, Piknik Rodzinny "Wiązówka" i obrzędy Nocy Świętojańskiej nad Stawem Mazura przy Sokołowskim Domu Harcerza - Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, coś dla ducha i dla ciała na lądzie i na wodzie. Proszę o przekazanie informacji bliskim i znajomym

Do zobaczenia. Pozdrawiam hm. Bożenna Hardej Komendantka Hufca ZHP

Galowy Wieczór Baletowy

Picture 0 for Galowy Wieczór Baletowy
Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu artystycznym, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było! Specjalnie dla mieszkańców Sokołowa Podlaskiego oraz wszystkich gości, wystąpią najlepsi tancerze, by zaprezentować fragmenty najpiękniejszych dzieł baletowych świata. Dwuczęściowa gala będzie wielką ucztą dla ducha każdego widza!
Bilety w cenie 20 zł można nabyć w punkcie informacji SOK.
Galowy Wieczór Baletowy - 4 czerwca (niedziela), godz. 18:00 

Podlaskie bezdroża - wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej

Picture 0 for Podlaskie bezdroża - wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej
Serdecznie Zapraszamy na Wernisaż wystawy  8 kwietnia o godz.14.00. Wystawę będzie można oglądać na dolnym holu Sokołowskiego Ośrodka Kultury do 20 kwietnia.Wystawę fotografii o tematyce przyrodniczej, których autorką jest Helena Anna Romańska organizuje Sokołowski Ośrodek Kultury. Artystka, która obecnie mieszka w Repkach poprzez fotografię prezentuje najbliższe okolice swojej miejscowości o różnych porach dnia i roku.

Turnus Rehabilitacyjny w Truskawcu

Picture 0 for Turnus Rehabilitacyjny w Truskawcu

Turnus rehabilitacyjny w  hotelu kurortowym „Leśna Pieśń” w Truskawcu na Ukrainie. Pobyt w dniach 25 marca – 07 kwietnia 2017 r. W drodze powrotnej zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem

…….. pojechali, i wrócili 

Spotkanie z twórczością Henryka Rymuzy w MBP w Sokołowie Podlaskim

Picture 0 for Spotkanie z twórczością Henryka Rymuzy w MBP w Sokołowie Podlaskim
Zapraszamy na spotkanie z twórczością Henryka Rymuzy. Poeta, nauczyciel, autor tomików wierszy: "Krzyk w niebiosa", "O miłości rozpaczliwe wołanie", "Puste słowa", "Tonę w słowach".
Oprawa muzyczna:
Michał Soszka - pianino, Urszula Tokarska - wokal, Lech Zakrzewski - gitara

22 lutego /środa/ 2017 r. godz. 18:00 Biblioteka przy Kolejowej

Pączki Pani Romy

Picture 0 for Pączki Pani Romy

Karnawał bez nich? Niemożliwe...:) Jego nieodłącznym kulinarnym atrybutem są pączki, te domowe, puszyste, z konfiturą różaną, lub wiśniami.
Przypominający smaki dzieciństwa. Spróbujcie sami :) Jest teraz na to właściwa pora :).

 Składniki:
1 kg mąki, 15 żółtek 13 dag drożdży, 15 dkg masła, 150 ml śmietanki słodkiej, 350 ml mleka, 15dkg cukru, 50 ml spirytusu, skórka pomarańczowa 2 łyżki, do posypania cukier puder z wanilią,
nadzienie-powidła najlepsze własnej roboty :róża,wiśnia, śliwka,porzeczka, według uznania.Można wszystkie wymieszać i zrobić własną kompozycję.

Page 1 / 24 (1 - 10 of 234 Ogólnie) Next Page Last Page