Aktualności

Aktualności: Podlaskie bezdroża - wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej

Autor elmarek 24-03-2017 - 17:12 (827)

Picture 0 for Podlaskie bezdroża - wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej
Serdecznie Zapraszamy na Wernisaż wystawy  8 kwietnia o godz.14.00. Wystawę będzie można oglądać na dolnym holu Sokołowskiego Ośrodka Kultury do 20 kwietnia.Wystawę fotografii o tematyce przyrodniczej, których autorką jest Helena Anna Romańska organizuje Sokołowski Ośrodek Kultury. Artystka, która obecnie mieszka w Repkach poprzez fotografię prezentuje najbliższe okolice swojej miejscowości o różnych porach dnia i roku.

Helena Anna Romańska pochodzi z miejscowości Liw, położonej nad malowniczą rzeką Liwiec, dzięki czemu dorastała blisko natury i od zawsze doceniała jej piękno. Swoją karierę zawodową związała z Publiczną Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Repkach, gdzie przez lata uczyła przedmiotów przyrodniczych i chemii. Uczniów starała się wychowywać w duchu poszanowania przyrody. Przez cały czas kierowała się zasadą, że „ziemi nie dziedziczymy od naszych przodków, a wypożyczamy ją od naszych dzieci.” Podczas pracy edukacyjnej narodziła się w niej wielka pasja do szkła obiektywu, którą pielęgnuje do dziś. Większość zdjęć Heleny Romańskiej to reportaże z wędrówek po repkowskim parku, polach czy Rezerwacie Przyrody Śnieżyczki. Nie zabrakło również widoków okolicznej Niecieczy.
W fotografowaniu pociąga ją przede wszystkim podglądanie wschodów i zachodów słońca, polowanie na szrony, mgły i oczekiwanie na światło urzekające najbardziej przed świtem.