Wycieczki: Karkonosze- Szklarska Poręba

Contributed przez elmarek w 29-06-2017 - 11:34

Picture 0 for Karkonosze- Szklarska Poręba

Zapraszamy na czterodniową krajoznawczą przygodę w Sudetach w dniach 07 sierpnia – 10 sierpnia 2017 Noclegi w Hotelu“Sudety” w Szklarskiej Porębie.  

Pojechali………..wrócili……………


Program wycieczki "NA TROPIE DUCHA GÓR W DOLINIE PAŁACÓW I OGRODÓW"

I DZIEŃ – 07.08 (poniedziałek)
5. 00 – WYJAZD Z SOKOŁOWA PODLASKIEGO
14. 00 – PRZYJAZD DO ŚWIDNICY zwiedzanie Kościoła Pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy – zabytkowego budynku sakralnego wybudowanego na mocy porozumień traktatu westfalskiego, zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią
18. 00 – PRZYJAZD DO SZKLARSKIEJ PORĘBY, ZAKWATEROWANIE, OBIADOKOLACJA, NOCLEG

II DZIEŃ – 08.08 (wtorek)
8. 00  – ŚNIADANIE
09. 00 – WYJAZD W KIERUNKU JELENIEJ GÓRY. ZWIEDZANIE OBIEKTÓW WPISANYCH  NA SZLAK TURYSTYCZNY „DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ”
10. 00 – ZWIEDZANIE PAŁACU W WOJANOWIE
Okazała budowla należąca do najbardziej znanych rodów rycerskich w Kotlinie Jeleniogórskiej, czyli Schaffgotschów i Zedlitzów.  Dzisiaj centrum hotelowo – konferencyjne ze wspaniałymi salami i jeden z flagowych obiektów „Doliny pałaców i ogrodów”.
11. 30 – ZWIEDZANIE PAŁACU W BUKOWCU
Pałac w Bukowcu to stara siedziba rycerska von Zedlitz. W XVIII w. właścicielami została zaprzyjaźniona z dworem pruskim rodzina von Reden – jedna z członkiń rodu – Fryderyka Karolina przyczyniła się do sprowadzenia świątyni Wang z Berlina do Karpacza.
13. 30 – ZWIEDZANIE PAŁACU I FOLWARKU W ŁOMNICY
Pałac w Łomnicy to barokowa budowla, której autorem jest pochodzący z Tallina Martin Frantz, ten sam, który zaprojektował tzw. Kościół Łaski w Jeleniej Górze. Dzisiaj pałac jest własnością potomków przedwojennych właścicieli – rodziny von Küster i pieczołowicie odrestaurowany.
15. 30 – 17. 30 – SPACER PO STARÓWCE JELENIEJ GÓRY – BASZTA WOJANOWSKA, BASZTA GRODZKA, RYNEK, KOŚCIÓŁ ŚW. KRZYŻA, GEOMETRYCZNY ŚRODEK MIASTA ORAZ CZAS WOLNY.
18. 00 – PRZYJAZD DO SZKLARSKIEJ PORĘBY, ZAKWATEROWANIE, OBIADOKOLACJA, NOCLEG
20. 00 – OGNISKO Z KIEŁBASKAMI
III DZIEŃ – 09. 08 (środa)
8. 00 – ŚNIADANIE
9. 00 – WYJAZD W KIERUNKU GRANICY POLSKO – CZESKIEJ. ZAKUP PAMIĄTEK SPOŻYWCZO – ALKOHOLOWYCH :-)
10. 00 – 11. 00 – SPACER DO WODOSPADU KAMIEŃCZYKA - najwyższy wodospad w Sudetach.
11. 30 – WIZYTA W LEŚNEJ HUCIE – ZWIEDZANIE TRADYCYJNEJ HUTY SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO ORAZ  WARSZTATY GRAWEROWANIA. W ramach warsztatów grawerskich każdy otrzymuje własnoręcznie wygrawerowaną szklankę na pamiątkę.
14. 00 – 15. 00 – WIZYTA W CHACIE WALOŃSKIEJ – ZDOBYWANIE I STOPNIA WTAJEMNICZENIA WALOŃSKIEGO I PASOWANIE NA WIEDŹMY.  Degustacja wina wraz z pamiątkowym kubeczkiem .
15. 30 – PRZEJAZD DO KARPACZA. ZWIEDZANIE ŚWIĄTYNII WANG. CZAS WOLNY NA DEPTAKU.
18. 30 – POWRÓT DO SZKLARSKIEJ PORĘBY, OBIADOKOLACJA
20. 00 – WIECZOREK TANECZNY WRAZ Z BUFETEM SZWEDZKIM

IV DZIEŃ – 10. 08 (czwartek)
8. 30 – ŚNIADANIE
9. 30 – PRZEJAZD DO WODOSPADU SZKLARKA – najpiękniejszy wodospad w Karkonoszach.
10. 30 – PRZEJAZD NA WZGÓRZE KRZYWOUSTEGO W JELENIEJ GÓRZE – SYMBOLICZNE POŻEGNANIE Z KARKONOSZAMI
Z miejscem tym związane legendarne powstanie Jeleniej góry. Z wieży widokowej roztacza się wspaniała panorama na całe pasmo Karkonoszy.
12. 00 – 13. 00 – WIZYTA W BROWARZE W MIEDZIANCE. PREZENTACJA BROWARU PRZEZ BROWARNIKA. MOŻLIWOŚĆ ZJEDZENIA CZEGOŚ SMACZNEGO PRZY PIWKU W MIEJSCOWEJ RESTAURACJI.
To mały browar, który funkcjonuje od 2015 roku. Specjalizuje się w produkcji regionalnie kojarzących się gatunków piw takich jak: Górnik, Rudawskie czy Cycuch Janowicki. Browar poleca również oryginalną kuchnię w swojej restauracji. Wstęp bezpłatny. Płacimy tylko za to co zjemy i wypijemy.

Powrót do Sokołowa Podlaskiego w późnych godzinach nocnych

Picture gallery
Picture 1 for Karkonosze- Szklarska Poręba
Picture 2 for Karkonosze- Szklarska Poręba
Picture 3 for Karkonosze- Szklarska Poręba
Picture 4 for Karkonosze- Szklarska Poręba
Linki