Aktualności

Aktualności: Portugalia 2018 r

Autor elmarek 21-11-2017 - 11:36 (1499)

Picture 0 for Portugalia 2018 r

Przyjmujemy  zapisy na wycieczkę do Portugalii (Lizbona, Fatima, Porto, Nazare, Cabo da Roca, okolice Estoril – plażowanie i kąpiele w oceanie) w terminie 15 -22 września 2018 roku Koszt ok. 3500 zł.

Osoby zapisane i zainteresowane wycieczką prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1200 zł do Biura Związku lub na nasze konto Nr konta: 73 9221 0000 0000 0879 2000 0010  w terminie do 14 czerwca 2018 r

Portugalia – 8 dni. Program wycieczki

I dzień 15.09. Zbiórka Uczestników wycieczki w Sokołowie Podlaskim, przejazd przez Siedlce, Mińsk Mazowiecki  na lotnisko Okęcie. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu***/****. Zakwaterowanie. Przejazd autokarem do dzielnicy Belém – Wieża Belém, perła gotyku manuelińskiego – klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkrywców.  Obiadokolacja w restauracji (fakultatywnie kolacja z fado). Powrót do hotelu. Nocleg.

II dzień 16.09.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna, wycieczka po stolicy Portugalii. Przejazd do centrum miasta: spacer od Praça de Comercio z łukiem tryumfalnym przez dzielnicę Baixa do Placu Rossio – serca miasta. Wjazd windą Santa Justa do szykownej dzielnicy Chiado. Czas wolny na zakup pamiątek.  Przejazd do Alfama – rejonu Lizbony, który nie doznał poważnych zniszczeń podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. (tu narodziło się fado). Panorama miasta z punktu widokowego w parku króla Edwarda VII. Kościół św. Antoniego i romańska katedra Sé. (część trasy zwiedzania pokonana będzie charakterystycznym lizbońskim żółtym  tramwajem o niemal 100-letniej konstrukcji). Przejazd do restauracji na obiadokolację. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu ***/****.


III dzień 17.09.

Śniadanie. Sanktuarium Maryjne, Nowa Bazylika, przejście Drogą Pielgrzymów do Kaplicy Objawień, wizyta w Starej Bazylice przy grobach Pastuszków. Przejazd do Nazare, najsławniejszej portugalskiej wioski rybackiej gdzie są najwyższe w Portugalii klify. Miejsca gdzie powstają największe fale oceaniczne i gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w surfingu na wysokich falach. Rekordowa fala w roku 2013 osiągnęła – 30 m. wysokości. Wizyta na punkcie widokowym Sitio. Zjazd kolejką – Funicolare do miasteczka. Powrót do fatimy. Obiadokolacja. Dla chętnych - przejście do Sanktuarium Maryjnego – udział w procesji ze świecami. Czas dla uczestników. Indywidualny powrót do hotelu. Nocleg.


IV dzień 18.09.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Porto. Zwiedzani miasta z przewodnikiem – spacer po części historycznej miasta – Plac Cordoaria z kościołem i Wieżą Kleryków (Torre Dos Clerigos), , plac Lwów, kościół Karmelitów z mozaikową ścianą z płytek  ceramicznych. Plac Wolności – serce miasta. Wizyta na dworcu kolejowym Sao Bento, Plac Henryka Żeglarza. Wizyta w kościele św. Franciszka – złoty kościół portugalskiego baroku. Fakultatywnie: Rejs zabytkową łodzią po rzece Duero – przepłynięcie pod 6-cioma mostami Porto, piękna panorama miasta. Wizyta w piwnicach słynnego wina „Porto” połączona z degustacją tego szlachetnego trunku . Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu ***/****, zakwaterowanie. Nocleg.

V dzień 19.09.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do urokliwego miasteczka Obidos. Spacer uliczkami pełnymi kawiarenek i straganów z pamiątkami. Degustacji lokalnego trunku - Ginjinhi – likieru wiśniowego pitego w małych czarkach wykonanych z czekolady. Czas do dyspozycji uczestników – relaks na przepięknej atlantyckiej plaży oraz okazja by spróbować portugalskich przysmaków - ryb i owoców morza serwowanych w lokalnych restauracjach . Przejazd do Sintry. Zwiedzanie niezwykle urokliwego miasteczka - miejsca letniego wypoczynku władców Portugalii. Miasto zostało wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Spacer po mieście: Palacio National de Sintra położony w samym centrum starej Sintry, ratusz, malownicze kręte uliczki ze sklepikami oferującymi lokalne wyroby. Czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki – zakupy pamiątek, sesje fotograficzne. Przejazd na Cabo da Roca, najbardziej wysuniętego punktu Europy na zachód, skąd można podziwiać przepiękny widok na Ocean Atlantycki, sponad stumetrowej wysokości  nadmorskich klifów. Przejazd do hotelu ***/**** na wybrzeżu w okolicach Estoril, obiadokolacja w restauracji.  Nocleg.


VI-VII dzień 20-21.09. 

Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji Uczestników wycieczki – plażowanie i kąpiele w oceanie. Obiadokolacja. Nocleg.


VIII dzień 22.09.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Lot do Polski. Transfer autokarowy do Sokołowa.

Cena: 3500 zł./os.

Cena zawiera: Przelot liniami Lufthansa  z bagażem głównym i podręcznym, opiekę pilota, zakwaterowanie w hotelach ***/**** w Lizbonie (1 noc) w Fatimie (2 noce) w Porto lub w okolicach (1 noc) na wybrzeżu (3 noce) w pokojach 2-osobowych, transfery autokarowe w Portugalii oraz przejazdy metrem, tramwajami i windami w Lizbonie, wyżywienie: 7 obiadokolacje, 7 śniadań, usługi polskojęzycznego przewodnika przez cały czas trwania imprezy, wynajem zestawów słuchawkowych tour – guide, transfer autokarowy Sokołów – Warszawa – Sokołów, ubezpieczenie KL i NNW, opłatę na TFG, podatek VAT.

Cena nie zawiera: opłaty za kolację z muzyką fado – 35 euro, opłaty za rejs statkiem w Porto – 15 euro, opłaty za degustację w Porto – 5 euro.