Wycieczki

Wycieczki: Zamki Dolnego Śląska 29.07-02.08.2019 r

Autor elmarek 03-12-2018 - 09:45 (4409)

Picture 0 for Zamki Dolnego Śląska  29.07-02.08.2019 r

Organizujemy wycieczkę Zamki Dolnego Śląska w terminie 29.07-02.08.2019 Osoby zapisane i zainteresowane prosimy o wpłatę potwierdzającą uczestnictwo w imprezie w wys 500 zł w Biurze Związku lub na konto Zarządu w Banku Spółdzielczym Nr konta: 73 9221 0000 0000 0879 2000 0010 w terminie do 30 maja 2019 roku.

Koszt całkowity 1260,-/1300,- Cena obejmuje : Transport, 4 noclegi -zakwaterowanie w pokojach 2- os z łazienkami,wyżywienie: 4 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, 1x kolacja grillowa z muzyką,trzy posiłki w porze obiadowej, obiad w drodze powrotnej,opiekę pilota.

Program wycieczki:

DZIEŃ 1 - Zbiórka 29 lipca (poniedziałek) godz 5:00 przed Urzędem miasta w Sokołowie Podlaskim. Przejazd do Mosznej. Zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszego w Polsce pałacu z XVII w. zwanego „polskim Disneylandem”.  Pałac słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń (tylu ile dni w roku) oraz pięknego rozległego parku z kilkusetletnimi dębami i lipami. Zobaczymy zabytkową jadalnię, kawiarnię, byłą salę balową, oranżerię, gabinet hrabiego do kaplicy.  Przejazd do ośrodka “U Macieja” w Bolkowie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2- Śniadanie. Przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po zabytkowym Starym Mieście: Jatki z Pomnikiem Zwierząt Rzeźnych, Kościół św. Elżbiety, Rynek, Nowy Ratusz, zabytkowe Kamienice, Plac Solny, Ratusz, Uniwersytet Wrocławski. Zwiedzanie z przewodnikiem Hali Ludowej najsłynniejszego dzieła wrocławskiego modernizmu, w którego wnętrzach zorganizowano Wystawę Stulecia, mającą uczcić setną rocznicę pokonania Napoleona pod Lipskiem. Spacer po Ogrodzie Japońskim. Wejście do Panoramy Racławickiej, podziwianie monumentalnego malowidła J. Styka, którego stworzenie uczciło setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego (1794). Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3- Śniadanie. Przejazd do Zamku Grodziec. Późnogotycki zamek  położony na wzgórzu wulkanicznym. Z murów i baszty podziwiać można widok w promieniu 360°. Często spotkać można na zamku prawdziwych rycerzy. Zwiedzanie dziedzińca, komnat. Wejdziemy na ganki i wieżę (donżon) oraz zobaczymy w piwnicach wystawę narzędzi tortur. Następnie przejazd do XII wiecznego Zamku Czocha. Zwiedzanie z przewodnikiem malowniczo położonej twierdzy na wysokim brzegu Jeziora Leśniańskiego. Do największych atrakcji zamkowych można zaliczyć: renesansową studnię, nazywaną przez właścicieli zamku "studnią niewiernych żon”, Salę Rycerską, Komnatę Książęcą czy kominek marmurowy w holu wejściowym. Ciekawą atrakcję stanowią także jedno z przejść do podziemi, basteja oraz wieża.  Przejazd do ośrodka.  Uroczysta kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4- Śniadanie.  Przejazd do Bolkowa – zwiedzanie  XIII wiecznych zamku.  Zamek  w czasach piastowskich nigdy nie został zdobyty. Dwukrotnie odparł także atak wojsk szwedzkich. Ciekawostką architektoniczną zamku jest wieża w kształcie klina, której ostrze podczas oblężenia w ówczesnych czasach, było skierowane w stronę największego zagrożenia. Następnie przejazd do Kamiennej Góry i  zwiedzanie podziemnej fabryki. Czy wiecie kim był Kazimierz Leski i dlaczego nosił mundur niemieckiego generała? Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić „Projekt Arado - Zaginione laboratorium Hitlera” w Kamiennej Górze, jedną z najnowocześniejszych podziemnych tras turystycznych w Polsce. Podziemia kryją unikalne w skali Europy eksponaty - części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy. Tajemnicze konstrukcje i... Tajemnica Wojskowa. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5- Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Zamku Grodno. Zwiedzanie z przewodnikiem zachowanej w formie trwałej ruiny pozostałości zamku z końca XIII. wieku- idealnie dopasowanej do kształtu szczytu góry. Możemy zobaczyć zarówno fragmenty średniowiecznych murów, jak i niektóre z zachowanych renesansowych pomieszczeń. Wyjazd do Sokołowa Podlaskiego.