Wycieczki

Wycieczki: Zamki Bawarii 04 - 10 września 2019 r

Autor elmarek 03-12-2018 - 10:28 (4190)

Picture 0 for Zamki Bawarii 04 - 10 września 2019 r

Zapraszamy na 7 dniową wycieczkę autokarową Zamki Bawarii w dniach 04 września  do 10 września 2019 roku Są jeszcze cztery wolne miejsca Koszt wycieczki 2490,-/2530,-

W miarę możliwości, prosimy o dokonywanie wpłat za wycieczkę do Bawarii do 04 sierpnia 2019 roku. w Biurze Zarządu Związku lub na konto Zarządu w Banku Spółdzielczym Nr konta: 73 9221 0000 0000 0879 20 00 0010

Cena obejmuje: transport autokarem LUX (barek kawowy gratis dla uczestników wycieczki), opiekę pilota, usługi przewodnickie, noclegi w hotelach***, wyżywienie HB (śniadania, obiadokolacje), wieczór folkloru bawarskiego, obiad w drodze powrotnej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek Neuschwanstein, pałac Linderhof,  pałac króla Ludwika II Bawarskiego w  Herrenchimsee) bilety na statek, opłaty drogowe i parkingowe, opłata za zestaw słuchawkowy „TOUR GUIDE“, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT, opłatę na TFG.

Program Wycieczki:
1 Dzień środa 04 września
Zbiórka uczestników godz. 04.00 w Sokołowie Podlaskim,04:30 w Siedlcach, przejazd do Drezna.

Spacer z przewodnikiem po mieście: gmach Opery, Zamek ze Skarbcem, Zwinger, brama koronna, Starówka, Nowe Miasto ze statuą Augusta Mocnego na koniu -  „Złoty Jeździec”, Hofkirche w który spoczywa serce Augusta Mocnego, Frauenkirche – symbol zburzenia Drezna przez Aliantów w czasie II Wojny Światowej, Bulwary Bruhla, obiadokolacja w restauracji w Dreźnieprzejazd do hotelu w okolicach Zwickau. Nocleg

2 Dzień czwartek 05 września
Śniadanie. Przejazd do Bambergu - Spacer z przewodnikiem po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście - zwiedzanie m.in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z pięknych gotyckich rzeźb, następnie Pałac Biskupi (Alte Hofhaltung) oraz ogród różany, z którego rozciąga się imponujący widok na dachy zabytkowej starówki, przejście do „Małej Wenecji” (Klein Venedig) – dzielnicy malowniczych domków rybackich położonych nad rzeką Pegnitz, następnie Stary  Ratusz położony na wyspie oraz kościoły staromiejskie św. Michała i klasztor Karmelitanów. Wyjazd z Bambergu. Przejazd do Norymbergi. Zwiedzanie z przewodnikiem Sarego Miasta w Norymberdze: m.in. kościół św. Wawrzyńca, stare mosty, Hauptmark z kościołem Frauenkirche i „Piękną Fontanną”, Stary Ratusz, Kościół św. Sebalda z rzeźbami Wita Stwosza,Dom - Muzeum Albrechta Durera, zamek cesarski Keiserbur. Sądy -  gdzie odbywał się „Proces Norymberski”. Przejazd do Monachium. Zakwaterowanie w  hotelu***  . Obiadokolacja. Nocleg
3 Dzień piątek 06 września
 Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Bawarii, Monachium: objazd autokarowy miasta obejmujący Dzielnice Muzeów, Plac Królewski, Ludwigstrasse, Uniwersytet. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Kościół NMP (katedra), Marienplatz ze Starym i Nowym Ratuszem, Opera Narodowa, Odeonsplatz z kościołem św. Kajetana i Feldherrnhalle, unikatowy teatr rokokowy Cuvilliés-Theater. Przejazd do sławnego na całym świecie zakątka Bawarii miasteczka Schwangau –Zwiedzanie zamku Neuschwanstein, który jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, często kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disneya. Krótki spacer po okolicy: Marienbrucke - most łączący dwa brzegi wąwozu Poellat, położony dokładnie naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową   przepaścią z wodospadem. Spacer ścieżką widokową nad jeziorem Alpsee. Wizyta w malowniczym miasteczku Füssen - spacer po urokliwej Starówce. Przejazd do hotelu ***. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
<u>4 Dzień sobota 07 września</u>
Śniadanie . Przejazd trasą krajobrazową m.in. przez terytorium Austrii, przez wysokie Alpy wzdłuż jeziora Plansse do miejscowości Linderhof – zwiedzanie Pałacu Linderhof, ulubionego przez Króla Ludwika miejsca, w którym najdłużej mieszkał. Przejazd do Garmisch Partenkirchen – spacer ulicą Ludwigstrasse z domami ozdobionymi techniką Luftmalerai. Wizyta na skoczni narciarskiej.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja regionalna z folklorem bawarskim. Nocleg.
5 Dzień niedziela 08 września
Śniadanie. Przejazd do Insbrucka.  zwiedzanie Innsbrucka – pięknie otoczonej Alpami stolicy austriackiego Tyrolu, Spacer po mieście z przewodnikiem: „Złoty Dach”, Dom Helbinga, Pałac cesarski Hofburg, Katedra św. Jakuba, Stary gmach sejmowy Landhaus, Łuk Tryumfalny i kolumna św. Anny, Wieża miejska Stadtturm. Przejazd do miejscowości Prien. Rejs statkiem na wyspę Herrenchimsee - zwiedzanie pełnego przepychu pałacu króla Ludwika II Bawarskiego (kopii Wersalu). Powrót statkiem do Prien. Przejazd do Salzburga. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 Dzień poniedziałek 09 września
Śniadanie.  Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Salzburgu: (dom urodzenia Mozarta, opactwo św. Piotra, kościół św. Franciszka, katedra). Wyjazd w kierunku Brna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
7 Dzień wtorek 10 września
Śniadanie. Przejazd do Katowic. Zwiedzanie z przewodnikiem górniczych dzielnic: Nikiszowiec i Giszowiec. Obiad. Przejazd do Sokołowa. Przyjazd do Sokołowa w godzinach wieczornych.