Teatr

Teatr: Baron Cygański Październik 2019 r

Autor elmarek 14-04-2019 - 15:55 (3625)

Picture 0 for Baron Cygański Październik 2019 r

Gorąco polecamy spektakl w dniu 12 października 2019 r. Operetka BARON CYGAŃSKI, J. Strauss, w Operze Podlaskiej w Białymstoku.  Koszt całkowity 110/120zł miejsca w 2 i 3 rzędzie.

Brak Biletów. Prosimy nie wpłacać pieniędzy za bilety.

Odjazd o godz 16:00 z przystanku przy SOK


BARON CYGAŃSKI Zaliczany jest do najsłynniejszych dzieł w literaturze operetkowej , a sam kompozytor uważał utwór za swe największe osiągnięcie.Sukces premierowy był ogromny. To, co w dziele zwróciło szczególną uwagę, to fakt, że była to pierwsza wiedeńska operetka, której głównymi bohaterami uczyniono Węgrów i Cyganów. Świat „Barona” mieni się więc cygańsko-węgierskim „milieu”, w warstwie fabularnej wątki realistyczne przeplatają się z bajecznymi obrazami obozu cygańskiego. A wszystko to w rytm ognistego czardasza i porywającego walca.

Johan Strauss - Baron cygański - Wielka sława to żar

INSCENIZACJA Akcja libretta rozgrywa się w przededniu wojny, jej niebezpieczeństwo wisi w powietrzu. Mimo lekkości i humoru obecnego w libretcie, wyczuwa się niepokojącą atmosferę, związaną z narastającymi podziałami społecznym między obywatelami kraju, a nowoprzybyłymi. Te dwa światy zostaną w inscenizacji Opery i Filharmonii Podlaskiej wyraźnie skontrastowane. Pierwszy w groteskowo-realistycznym, a drugi w magicznym i tajemniczym obrazie, niczym w filmach Kustoricy czy Petrova