Aktualności

Aktualności: Spływ Przełomem Dunajca 27.07 - 31.07 2020r

Autor elmarek 04-06-2020 - 15:53 (1832)

Picture 0 for Spływ Przełomem Dunajca 27.07  - 31.07 2020r

Zapraszamy na bardzo atrakcyjną 5-dniową wycieczkę w Pieniny w dniach  27.07. – 31.07.2020 r Szczawnica, Spływ Przełomem Dunajca, Szlak Skalny, Krynica Zdrój – Fakultatywnie (80zł)- Pierwsza w Polsce Ścieżka w koronach drzew, Sądecki Park Etnograficzny.Koszt całkowity 1200,-/1250,-

Pojechali………………… 

Przyjechali…………………

Wszystkie zdjęcia Elżbieta Fechner >>>>>>

1 dzień (poniedziałek) - Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Szczawnicy. Nazwa miejscowości pochodzi od kwaśnych wód zwanych przez górali szczawami. Zwiedzanie miasta: Plac Dietla, na którym znajduje się fontanna, obelisk dr Józefa Dietla oraz Muzeum Pienińskie, XVIII-XIX wieczne budowle architektury zdrojowej, dawna pijalnia wody ze zdroju Wanda, Zdroje wód mineralnych Walerii i Szymona, spacer wzdłuż Grajcarka. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – (wtorek) śniadanie, Spływ Przełomem Dunajca – na starodawnych tratwach prowadzonych przez prawdziwych flisaków. Jest unikalną rozrywką na skalę światową, której nie można doświadczyć nigdzie indziej. Trasa do Szczawnicy o długości ok. 18 km, czas trwania spływu ok. 2 godz 15 min. Następnie zwiedzanie Zamku w Niedzicy - średniowiecznej warowni znajdującej się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego, spacer zaporą wodną nad jeziorem. Zamek w Czorsztynie- do zwiedzania udostępnione są ruiny zamku średniego i górnego, renesansowa baszta Baranowskiego. Z tarasów zamku górnego roztacza się panorama na Zbiornik Czorsztyński, Pieniny Spiskie i Tatry. Przejazd do ośrodka, Obiadokolacja, nocleg.


3 dzień – (środa) śniadanie, Szlak Sakralny - przejazd na Słowację - zwiedzanie Czerwonego Klasztoru - to jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych usytuowanych w Pieninach. Przejazd do Ludźmierza zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala z ogrodem różańcowym. To tutaj skupia się od prawie 600 lat życie religijne Podhala. Następnie przejazd do Łopusznej gdzie znajduje się drewniany dwór szlachecki Tetmajerów oraz piękny drewniany kościółek z przełomu XV i XVI. Następnie przejazd do Dębna i zwiedzanie gotyckiego kościółka, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z niewielu kościołów w Polsce i na świcie w tak doskonale zachowanym stanie- otrzymał nominację w konkursie na siedem cudów Polski. Przejazd do ośrodka, Obiadokolacja w formie bankietu. nocleg.  


4 dzień – ( czwartek)  śniadanie, przejazd do Krynicy Zdroju – zwiedzanie uzdrowiska, najciekawszych miejsc miasta: pomnik Jana Kiepury, pomnik Nikifora Krynickiego, Nowy Dom Zdrojowy, Park Zdrojowy, „Patria” - była własność Jana Kiepury, Pijalnia wód -degustacja wód mineralnych, spacer po deptaku, Fakultatywnie ( koszt 70zł ) wycieczka pierwszą w Polsce “Ścieżką w koronach drzew” otwartą dla turystów w 2019 roku Czas wolny. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.


5 dzień – (piątek) śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, przejazd do Nowego Sącza - Zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego, który gromadzi zabytki architektury wiejskiej typowe dla grup etnicznych zamieszkujących tereny Sądecczyzny: Górali Łąckich, Lachów Sądeckich, Pogórzan, Łemków zachodnich oraz Cyganów karpackich. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną do Sokołowa Podlaskiego - przyjazd w godzinach wieczornych.