Teatr

Teatr: WEST SIDE STORY, L. Bernstein, musical

Autor elmarek 01-07-2022 - 12:20 (626)

Picture 0 for WEST SIDE STORY, L. Bernstein, musical
Zapraszamy na WEST SIDE STORY, L. Bernstein, musical w dniu 22 października 2022 roku do Opera i Filharmonia Podlaskiej

 Wyjazd z pod Urzędu Miasta godz. 16:00

Zapisy, wraz z wpłatą w Biurze Związku lub przelewem na nasze konto  Koszt całkowity 140/150 zł.

Są jeszcze 2 wolne bilety.

Wielka, zakazana i niespodziewana dla samych kochanków miłość to główny wątek musicalu „West Side Story”. Ta uwspółcześniona wersja „Romeo i Julii” to historia bez happy endu, ale kto z nas nie marzył o tym, żeby chociaż przez chwilę poczuć to, co główni bohaterowie? Im bardziej to pierwsze uczucie będzie czyste i niewinne, tym czytelniejsze staje się tło romansu: roztańczona walka młodocianych gangów o terytorium i wpływy, głęboko zakorzenione uprzedzenia, brutalne i nieudolne próby opanowania narastającego chaosu przez miejscową policję i nieprzejednany brak tolerancji dla wszelkiej miłości oznaczającej zdradę więzów krwi.
Podobnie jak dzieło Szekspira, tak ten - jeden z najważniejszych musicali w historii - nadal pozostaje boleśnie aktualny. Odrzucenie, a nawet napiętnowanie ze względu na tożsamość czy przekonania, to wciąż stały element otaczającego nas świata.
Musical „West Side Story” mimo upływu czasu to nadal zachwycająca uczta wizualna i muzyczna: przejmujące sceny dramatyczne, ogrom wspaniałej choreografii, wybitne songi i niezwykłe bogactwo kompozycji. To wszystko przeniesione na Dużą Scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej, daje wyjątkową możliwość nowego spojrzenia na to niewątpliwe arcydzieło gatunku.